Produkt został zapamiętany

Infekcje i podrażnienia pochwy

CANESTEN 1 kapsułka dopochwowa z aplikatorem

CANESTEN 1 kapsułka dopochwowa z aplikatorem
Cena: 33,95 PLN
Status: dostępny od zaraz
Ilość w magazynie:
17
Wysyłka:

w ciągu 24h

Przybliżony czas dostawy:

 3 dni

Orientacyjne koszty wysyłki
Zamknij

Punkty Poczta, Żabka - 8,99 zł

Paczkomat - 12,99 zł

Kurier POLTRAF (przedpłata) - 16,99 zł

Kurier POLTRAF (za pobraniem) - 21,99 zł

Odbiór osobisty (przedpłata) - 0,50 zł.

 Ikona przy produkcie oznacza, że wymaga on transportu

 w warunkach z kontrolowaną temperaturą (15-25℃). Kurier POLTRAF.

Dostępne formy płatności
Zamknij

Tpay - płatności elektroniczne online.
Gotówka dla kuriera za pobraniem.
Przelew tradycyjny przy zakupach online.

Opis

CANESTEN Kapsułka Dopochwowa + Aplikator


Skład: 1 kapsułka dopochwowa zawiera 500 mg klotrymazolu . 

Dopochwowa kapsułka Canesten to lek w jednej dawce, a dzięki aplikatorowi i miękkiej żelowej kapsułce jest wygodny w użyciu. Tą jednodniową kurację wybiera wiele kobiet prowadzących intensywny tryb życia oraz szukających szybkiej i wygodnej kuracji.  

Leczenie jest łatwe i przebiega w warunkach domowych, a nieprzyjemne objawy powinny szybko ustąpić.  
Canesten pomaga ci poczuć się znowu komfortowo, żebyś mogła cieszyć się życiem. 
 
Lek któremu zaufały już miliony kobiet na świecie: 

  • dostępny bez recepty 
  • wygodna terapia ukryta tylko w 1 kapsułce1
  • klinicznie potwierdzone działanie2
  • bez parabenów 
  • bezpieczny również dla kobiet w ciąży3
  • nie wpływa na płodność4
  • szeroki zakres działania przeciwgrzybiczego5
  • działa na przyczynę infekcji intymnej nawet przez kilka dni6


Wskazania: Leczenie infekcji pochwy i żeńskich zewnętrznych narządów płciowych spowodowanych mikroorganizmami wrażliwymi na klotrymazol , takimi jak grzyby (zazwyczaj Candida ).
 

Dawkowanie: Dawkowanie Dorośli i młodzież od 16 roku życia Jedna kapsułka dopochwowa, miękka, głęboko dopochwowo, w dawce jednorazowej, wieczorem. W przypadku braku poprawy po 7 dniach od zastosowania, należy skonsultować się z lekarzem. Młodzież w wieku od 12 do 15 lat U młodzieży poniżej 16 roku życia, Canesten należy stosować tylko po konsultacji z lekarzem. W przypadku stosowania produktu leczniczego w tej grupie pacjentek (po pierwszej miesiączce), zalecane dawkowanie jest takie samo, jak u dorosłych. Dzieci Nie określono bezpieczeństwa stosowania ani skuteczności produktu leczniczego Canesten u dzieci w wieku poniżej 12 lat. Sposób podawania Jedna kapsułka dopochwowa, miękka, głęboko dopochwowo, w dawce jednorazowej, wieczorem. Kapsułka dopochwowa, miękka powinna zostać umieszczona tak głęboko w pochwie, jak to możliwe, przy użyciu dołączonego do produktu leczniczego aplikatora. W czasie ciąży kapsułkę dopochwową, miękką, należy umieścić w pochwie przy pomocy palca, bez używania aplikatora, aby zapobiec urazom szyjki macicy. Nie należy stosować produktu leczniczego Canesten w trakcie miesiączki. Należy zakończyć stosowanie tego produktu leczniczego przed rozpoczęciem krwawienia miesiączkowego. Partner seksualny również powinien zostać poddany miejscowemu leczeniu, jeżeli występują u niego objawy, takie jak np. świąd, stan zapalny.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na klotrymazol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.
 

Działania niepożądane: Klasyfikacja układów i narządów Często (≥1/100 do < 1/10) Niezbyt często ( ≥ 1/1 000 do < 1/100) Rzadko (≥1/10 000 do < 1/1 000) Zaburzenia żołądka i jelit   ból brzucha   Zaburzenia układu immunologicznego     reakcje alergiczne Zaburzenia układu rozrodczego i piersi pieczenie świąd (swędzenie), rumień i (lub) podrażnienie obrzęk, wysypka skórna, krwawienie z pochwy Działania niepożądane zaobserwowane po wprowadzeniu klotrymazolu do obrotu: ponieważ działania te są zgłaszane dobrowolnie i odnoszą się do populacji o nieznanej wielkości, nie zawsze jest możliwe wiarygodne oszacowanie ich częstości, czyli częstość: nieznana. Zaburzenia układu rozrodczego i piersi: złuszczanie w obrębie narządów płciowych, uczucie dyskomfortu, bóle w obrębie miednicy. Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych: Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel.: + 48 22 49-21-301, fax: +48 22 49-21-309, e-mail: ndl @urpl.gov.pl . Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.
 

Interakcje: Stosowanie jednocześnie klotrymazolu dopochwowo i takrolimusu lub syrolimusu doustnie ( FK -506, leki immunosupresyjne) może prowadzić do zwiększenia stężenia takrolimusu lub syrolimusu w osoczu. Należy dokładnie obserwować, czy u pacjentki nie pojawiają się objawy przedawkowania takrolimusu lub syrolimusu i jeśli to konieczne, oznaczać stężenie leku w osoczu. Klotrymazol jest umiarkowanym inhibitorem izoenzymu CYP3A4 i słabym inhibitorem izoenzymu CYP2C9 w mikrosomach wątroby. 3-10% dawki dopochwowej klotrymazolu jest wchłaniane do krążenia ogólnoustrojowego, co może mieć wpływ na stężenie innych leków w osoczu. W szczególności leków metabolizowanych przez izoenzym CYP3A4, potencjalnie zwiększając poziom tych leków w osoczu, w przypadku równoczesnego stosowania. Ponieważ wpływ na izoenzym CYP2C9 jest niewielki, a tylko niewielka część miejscowo podanego klotrymazolu jest wchłaniana do krążenia ogólnoustrojowego, wpływ klotrymazolu na poziom leków metabolizowanych przez izoenzym CYP2C9 jest nieznaczny. Dlatego – ze względu na bardzo niskie wchłanianie klotrymazolu po podaniu dopochwowym w szczególności pojedynczej dawki 500 mg – jest mało prawdopodobne, aby klotrymazol podany dopochwowo wykazywał jakiekolwiek istotne klinicznie interakcje z innymi lekami (patrz punkt 5.2).

Środki ostrożności: Należy skonsultować się z lekarzem, w przypadku: − gdy do zakażenia doszło po raz pierwszy, − gdy wystąpiły co najmniej 4 zakażenia w ciągu ostatniego roku, − gorączki (≥38°C), − bólu w dolnej części brzucha, bólu pleców, − cuchnących upławów, − nudności, − krwawienia z pochwy i (lub) bólu w ramionach. Tampony, płukanie pochwy, środki plemnikobójcze lub inne produkty do stosowania dopochwowego nie powinny być stosowane jednocześnie z tym produktem leczniczym. Podczas stosowania produktu leczniczego Canesten należy unikać stosunków płciowych, ponieważ infekcja może być przeniesiona na partnera seksualnego. Niezawodność i skuteczność antykoncepcyjna środków antykoncepcyjnych, takich jak lateksowe prezerwatywy i krążki dopochwowe, może być zmniejszona. Kapsułek nie należy połykać.
 

Prowadzenie pojazdów: Produkt leczniczy Canesten nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
 

Przedawkowanie: Nie ma ryzyka ostrego zatrucia, jako że jest mało prawdopodobne, aby wystąpiło po pojedynczym podaniu dopochwowym zbyt dużej dawki produktu leczniczego lub przypadkowym spożyciu doustnym. Nie ma swoistego antidotum. Następujące działania niepożądane były zgłaszane podczas ostrego przedawkowania klotrymazolu : ból brzucha, ból w nadbrzuszu, biegunka, niedyspozycja, nudności i wymioty.
 

Ciąża: Ciąża Dane dotyczące zastosowania klotrymazolu u kobiet w ciąży są ograniczone. Badania na zwierzętach nie wykazały bezpośredniego ani pośredniego toksycznego wpływu na reprodukcję (patrz punkt 5.3). Jako środek ostrożności zaleca się unikanie stosowania klotrymazolu w pierwszym trymestrze ciąży. W czasie ciąży nie należy stosować aplikatora (patrz punkt 4.2). W przypadku, gdy leczenie w trakcie ciąży uważa się za konieczne, należy zastosować klotrymazol  w kapsułkach dopochwowych, ponieważ mogą być zastosowane bez użycia aplikatora. W ostatnich 46 tygodniach ciąży należy szczególnie starannie utrzymywać czystość dróg rodnych. Karmienie piersią W trakcie leczenia miejscowego, tylko niewielkie ilości klotrymazolu są wchłaniane do krwiobiegu, jednak ze względu na to, że dane kliniczne nie określiły, czy klotrymazol przenika do mleka matki, jako środek ostrożności należy zaprzestać karmienia piersią podczas leczenia. Płodność Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu klotrymazolu na płodność u ludzi. Badania na zwierzętach nie wykazały jakiegokolwiek wpływu klotrymazolu na płodność.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Informacje dodatkowe

500 mg, kapsułka dopochwowa, miękka Clotrimazolum Leczenie zakażeń pochwy i żeńskich zewnętrznych narządów płciowych wywołanych przez mikroorganizmy, takie jak grzyby (zazwyczaj Candida), wrażliwe na klotrymazol. OTC - Lek wydawany bez recepty.

Ulotka

500 mg, kapsułka dopochwowa, miękka
Clotrimazolum

Należy uważnie zapoznać się z treścią ulotki przed zastosowaniem leku, ponieważ zawiera ona informacje ważne dla pacjenta.
Lek ten należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
- Należy zachować tę ulotkę, aby w razie potrzeby móc ją ponownie przeczytać.
- Jeśli potrzebna jest rada lub dodatkowa informacja należy zwrócić się do farmaceuty.
- Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w tej ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie. Patrz punkt 4.
- Jeśli po upływie 7 dni nie nastąpiła poprawa lub pacjentka czuje się gorzej, należy skontaktować się z lekarzem.

Spis treści ulotki
1. Co to jest lek Canesten i w jakim celu się go stosuje
2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Canesten
3. Jak stosować lek Canesten
4. Możliwe działania niepożądane
5. Jak przechowywać lek Canesten
6. Zawartość opakowania i inne informacje

1. Co to jest lek Canesten i w jakim celu się go stosuje
Substancją czynną leku Canesten jest klotrymazol, który należy do grupy leków zwanych imidazolami. Ma szeroki zakres działania przeciwgrzybiczego, to znaczy niszczy grzyby i hamuje ich wzrost. Jest skuteczny wobec drobnoustrojów takich, jak: dermatofity, drożdżaki i pleśnie.
Lek Canesten stosuje się w leczeniu zakażeń pochwy i żeńskich zewnętrznych narządów płciowych wywołanych przez mikroorganizmy, takie jak grzyby (zazwyczaj Candida), wrażliwe na klotrymazol. Objawy to swędzenie, pieczenie i upławy.
Wiarygodnego rozpoznania grzybicy i stwierdzenia wrażliwości drobnoustroju na klotrymazol może dokonać wyłącznie lekarz. Należy zapoznać się z informacjami w punkcie 2 ulotki, w jakich sytuacjach porozmawiać z lekarzem przed zastosowaniem leku Canesten.
Lek przeznaczony jest do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku od 16 lat.

2. Informacje ważne przed zastosowaniem leku Canesten
Kiedy nie stosować leku Canesten:
- jeśli pacjent ma uczulenie na klotrymazol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6).

Ostrzeżenia i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem stosowania leku Canesten należy omówić to z lekarzem:
- gdy do zakażeń pochwy doszło po raz pierwszy,
- gdy wystąpiły co najmniej 4 przypadki zakażeń w ciągu ostatniego roku,
- w przypadku gorączki 38°C lub wyższej,
- gdy pacjentka odczuwa ból w dolnej części brzucha, ból pleców,
- w przypadku cuchnących upławów,
- w przypadku nudności,
- gdy występuje krwawienie z pochwy i (lub) jednoczesny ból w ramionach.
W trakcie stosowania leku Canesten nie należy stosować tamponów, płukania
pochwy, środków plemnikobójczych lub innych produktów do stosowania
dopochwowego.

Podczas stosowania leku Canesten należy unikać stosunków płciowych, ponieważ infekcja może być przeniesiona na partnera seksualnego.

Skuteczność antykoncepcyjna lateksowych środków antykoncepcyjnych, takich jak prezerwatywy i krążki domaciczne, może być zmniejszona.
Leku Canesten nie należy połykać.

Dzieci i młodzież
Nie należy stosować leku Canesten u dziewcząt w wieku poniżej 16 lat bez konsultacji z lekarzem.

Lek Canesten a inne leki
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Należy powiedzieć lekarzowi, gdy pacjent przyjmuje takrolimus lub syrolimus, leki stosowane w kontroli odpowiedzi immunologicznej po przeszczepieniu organów.

Możliwe jest zwiększenie stężenia niektórych leków we krwi pacjenta, jeżeli stosowane są jednocześnie z lekiem Canesten. Jednak jest to mało prawdopodobne w przypadku zastosowania pojedynczej dawki 500 mg. W przypadku wątpliwości dotyczących stosowania innego leku z lekiem Canesten, należy skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

- Ciąża
Jako środek ostrożności, należy unikać stosowania klotrymazolu w trakcie pierwszych trzech miesięcy ciąży.
W przypadku stosowania leku Canesten w ciąży, nie należy używać aplikatora dołączonego do opakowania. Kapsułkę należy umieścić w pochwie za pomocą palca, aby zapobiec urazom szyjki macicy.

- Karmienie piersią
Nie zaleca się stosowania leku Canesten w trakcie karmienia piersią. Jako środek ostrożności należy zaprzestać karmienia piersią podczas leczenia. W razie wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn
Lek Canesten nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn.

3. Jak stosować lek Canesten
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Zalecana dawka
Dorośli i młodzież w wieku od 16 lat
- jedna kapsułka dopochwowa, miękka, wprowadzona głęboko dopochwowo, w dawce jednorazowej, wieczorem.

Nie należy stosować leku Canesten w trakcie miesiączki. Należy zakończyć stosowanie tego leku przed rozpoczęciem krwawienia miesiączkowego.

Partner seksualny powinien jednocześnie zostać poddany miejscowemu leczeniu, jeżeli występują u niego objawy zakażenia drożdżakami.

Instrukcja użycia
1. Tłoczek aplikatora wysunąć do oporu. Umieścić kapsułkę dopochwową w aplikatorze.
2. Umieścić kapsułkę dopochwową mocno w uchwycie aplikatora przekręcając ją delikatnie.
3. Aplikator z kapsułką dopochwową ostrożnie umieścić możliwie głęboko w pochwie. Najkorzystniej w pozycji leżącej na plecach z lekko podciągniętymi nogami. Wcisnąć tłoczek w całości do aplikatora. Wysunąć aplikator z wciśniętym tłoczkiem.

Sposób użycia kapsułek dopochwowych bez aplikatora:
Jeżeli pacjentka jest w ciąży, kapsułkę dopochwową należy umieścić w pochwie przy pomocy palca.

Czas trwania leczenia
Lek Canesten stosowany jest do leczenia w dawce jednorazowej.
W przypadku braku znaczącej poprawy po 7 dniach od zastosowania, należy skonsultować się z lekarzem w celu potwierdzenia przyczyny infekcji.
W przypadku pogorszenia objawów, należy skontaktować się z lekarzem.

Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie należy stosować leku Canesten u dziewcząt w wieku poniżej 16 lat bez konsultacji z lekarzem.
W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem tego leku należy zwrócić się do lekarza.

4. Możliwe działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.
Działania niepożądane obserwowano z następującą częstością:
Często, częściej niż u 1 na 100 osób:
- pieczenie

Niezbyt często, częściej niż u 1 na 1000 osób:
- ból brzucha
- swędzenie
- zaczerwienienie skóry i (lub) podrażnienie

Rzadko, częściej niż u 1 na 10000 osób:
- reakcje alergiczne
- obrzęk
- wysypka skórna
- krwawienie z pochwy

Częstość nieznana, na podstawie dostępnych danych:
- złuszczanie w obrębie narządów płciowych
- uczucie dyskomfortu
- bóle w obrębie miednicy

Należy zaprzestać stosowania leku, gdy u pacjenta występują miejscowe działania niepożądane lub reakcje alergiczne.

Miejscowe działania niepożądane mogą być podobne do objawów choroby. Z tego względu odróżnienie objawów zakażenia od działań niepożądanych wywołanych lekiem może być utrudnione.

Zgłaszanie działań niepożądanych
Jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy niepożądane, w tym wszelkie objawy niepożądane niewymienione w ulotce, należy powiedzieć o tym lekarzowi lub farmaceucie, lub pielęgniarce. Działania niepożądane można zgłaszać bezpośrednio do Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych:
Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel.: 22 49-21-301, fax: 22 49-21-309, e-mail: ndl@urpl.gov.pl.
Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.
Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.

5. Jak przechowywać lek Canesten®
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Brak specjalnych zaleceń dotyczących przechowywania leku.
Nie stosować tego leku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku i blistrze po: EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.
Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

6. Zawartość opakowania i inne informacje
Co zawiera lek Canesten
- Substancją czynną leku jest klotrymazol.
- Pozostałe składniki (substancje pomocnicze) to: wypełnienie kapsułki:
wazelina biała, parafina ciekła; otoczka kapsułki: żelatyna, glicerol, woda
oczyszczona, tytanu dwutlenek (E171), żółcień chinolinowa (E104),
żółcień pomarańczowa (E110), lecytyna sojowa, trójglicerydy
nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha.

Jak wygląda lek Canesten i co zawiera opakowanie
Jedna kapsułka dopochwowa, miękka, w blistrze i aplikator, w tekturowym pudełku.
Podmiot odpowiedzialny

Bayer Sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 158
02-326 Warszawa
tel. +48 22 5723500

Wytwórca
GP Grenzach Produktions GmbH
Emil-Barell-Strasse 7
D-79639 Grenzach-Wyhlen
Niemcy

Ten produkt leczniczy jest dopuszczony do obrotu w krajach członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego pod następującymi nazwami:
Finlandia: Canesten, 500 mg vaginal capsule, soft
Polska: Canesten
Włochy: Gyno-Canesten monodose
Bułgaria: Canesten 500 mg vaginal capsule, soft
Rumunia: Canesten Gyn Uno 500 mg capsula moale vaginala
Litwa: Canesten 500 mg vaginal capsule, soft
Łotwa: Canesten 500 mg vaginal soft capsule
Estonia: Canesten
Austria: Canesten 500 mg soft vaginal capsule

Opinie o produkcie

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy