Problemy stomatologiczne

ELMEX żel do fluoryzacji 25g

Indeks: 2065
EAN: 5909990067619
Producent: GABA GMBH

Status:
 dostępny od zaraz

Orientacyjny czas dostawy:

 1 dzień roboczy

35,99 PLN
Ilość

Elmex żel 20g

Lek bez recepty.

    Skład: 1 g żelu zawiera 12,5 mg fluoru z: 30,32 mg aminofluorku Olaflur, 2,87 mg aminofluorku Dectaflur, 22,1 mg fluorku sodu.

    Żel elmex z aminofluorkami przeznaczony jest do stosowania:

    profilaktycznie:

    • do intensywnej profilaktyki próchnicy, zwłaszcza u dzieci, młodzieży oraz u osób szczególnie narażonych na próchnicę: pacjentów z aparatami ortodontycznymi, mostami lub częściowymi protezami

    leczniczo:

    • do remineralizacji wczesnych zmian próchnicowych
    • do leczenia nadwrażliwości szyjek zębowych

    Stosowanie: Do stosowania na zęby. W przypadku podwyższonego ryzyka próchnicy i w leczeniu nadwrażliwości szyjek zębowych podaną niżej częstotliwość stosowania preparatu można zwiększyć. Dotyczy to szczególnie stosowania preparatu u pacjentów noszących aparaty ortodontyczne. Stosowanie w domu.

    • W profilaktyce próchnicy i leczeniu wczesnych zmian próchnicowych żel stosuje się raz w tygodniu, najlepiej wieczorem przed snem. Należy nałożyć 1 cm żelu (w przybliżeniu 0,5 g, co odpowiada 6,25 mg fluorku) na szczoteczkę, następnie szczotkować zęby przez 2-3 min, po czym wypluć i wypłukać jamę ustną. Dzieci w wieku 6-8 lat powinny stosować żel tylko pod nadzorem dorosłych. Powinny one unikać połykania żelu podczas aplikacji, a po wyszczotkowaniu zębów wypluć i wypłukać jamę ustną. Żel nie powinien być stosowany przed opanowaniem umiejętności odpluwania (u dzieci w wieku przedszkolnym – poniżej 6 lat).
    • W leczeniu nadwrażliwości szyjek zębowych żel należy delikatnie nakładać palcem lub miękką szczoteczką na bolące powierzchnie. Stosowanie w gabinecie stomatologicznym. Żel może być podawany za pomocą specjalnych indywidualnych szyn plastycznych oraz łyżek do aplikacji, może być również nakładany bezpośrednio na powierzchnie żujące i do przestrzeni międzyzębowych przy użyciu tępej igły z napełnionej strzykawki jednorazowej. Powinno się zapewnić kontakt zębów z żelem przez 2-4 min, ale nie dłużej niż przez 5 min. Po zabiegu należy wypłukać jamę ustną.

    Zalecana częstotliwość tego typu aplikacji to około 2 razy w roku. U pacjentów szczególnie narażonych na próchnicę ten sposób aplikacji można stosować częściej. Aplikacja żelu za pomocą łyżek rekomendowana jest od 8 rż. Zalecane dawki przy stosowaniu żelu w gabinecie stomatologicznym: aplikacja przy wykorzystaniu indywidualnej szyny plastycznej: ok. 3 g żelu (co odpowiada ok. 37,5 mg fluorku); aplikacja na łyżce: do 8 g żelu (co odpowiada maks. 100 mg fluorku); za pomocą tępej igły z napełnionej strzykawki jednorazowej: od 0,5 do 1 g żelu (co odpowiada od 6,25 do 12,5 mg fluorku).

    Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników czynnych lub substancji pomocniczych. Patologiczne zmiany złuszczające błony śluzowej jamy ustnej. Niemowlęta i dzieci w wieku do 2 lat, ponieważ preparat zawiera aromat mięty pieprzowej i olejek z mięty ogrodowej. Pacjenci z fluorozą kości i (lub) szkliwa. Osoby, które nie kontrolują odruchu połykania (dzieci w wieku przedszkolnym - poniżej 6 lat, osoby niepełnosprawne).

    Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

    Na podstawie 0 opinii

    ogólnie

    Dodaj nowy komentarz