Zaparcia

Microlax 4 pojemniki po 5ml roztwór doodbytniczy

Microlax 4 pojemniki po 5ml roztwór doodbytniczy
Cena: 21,99 PLN
Status: dostępny od zaraz
Ilość w magazynie:
1
Wysyłka:

w ciągu 24h

Przybliżony czas dostawy:

 3 dni

Orientacyjne koszty wysyłki
Zamknij

Punkty Poczta, Żabka - 8,99 zł

Paczkomat - 12,99 zł

Kurier POLTRAF (przedpłata) - 14,98 zł

Kurier POLTRAF (za pobraniem) - 24,99 zł

Odbiór osobisty (przedpłata) - 0,50 zł.

 Ikona przy produkcie oznacza, że wymaga on transportu

 w warunkach z kontrolowaną temperaturą (15-25℃). Kurier POLTRAF.

Dostępne formy płatności
Zamknij

Przelewy24- płatności elektroniczne online.
PayPal- płatnośc za pomocą portfela elektronicznego.
Gotówka dla kuriera za pobraniem.
Przelew tradycyjny przy zakupach online.

Opis

Microlax

Postać: rozt.doodbytniczy
Dawka: 0,45 g +0,0645 g + 4,465g
Opakowanie: 4 poj.a 5ml

Skład: Sorbitol, ciekły (krystalizujący)  4,4650 gSodu cytrynian 0,4500 gSodu laurylosulfooctan 70% 0,0645 gw 5 ml roztworu doodbytniczego

Wskazania: Microlax to lek na zaparcia aplikowany doodbytniczo. Zmiękcza stolec i ułatwia wypróżnianie działając przeczyszczająco.

Działanie: Microlax należy do grupy leków zwanych środkami przeczyszczającymi. Działa zmiękczająco na stolec i powoduje opróżnienie jelita (defekację). Lek działa zwykle w ciągu 5 do 20 minut. W przypadku pozostawania przez długi czas w pozycji leżącej efekty mogą być obserwowane po upływie dłuższego czasu (więcej niż 1 godzina)."

Dawkowanie:  Dorośli:  1 tubka dziennie. Jedną dawkę należy zastosować 5 do 20 minut przed pożądanym działaniem. Sposób podawania Do stosowania doodbytniczego Złamać końcówkę.  Wprowadzić aplikator do odbytnicy i nacisnąć tubkę, opróżniając całą jej zawartość. Wysunąć aplikator, ciągle naciskając tubkę.

Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.Nie stosować w przypadku niedrożności jelit lub bólu brzucha o nieznanej etiologii.Jednoczesne leczenie żywicą kationowymienną na bazie sulfonianu polistyrenu wapnia lub sodu.

Działania niepożądane: Niepożądane działania produktu leczniczego zidentyfikowane po wprowadzeniu do obrotu produktu złożonego zawierającego sorbitol, sodu cytrynian i sodu laurylosulfooctan są wymienione w tabeli poniżej. Częstość występowania działań niepożądanych jest wyrażona w następujący sposób:  • Bardzo często (≥ 1/10) • Często (≥ 1/100 i < 1/10) • Niezbyt często (≥ 1/1 000 i < 1/100) • Rzadko (≥ 1/10 000 i < 1/1 000) • Bardzo rzadko (< 1/10 000) • Nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych) Klasyfikacja układów i narządów Częstość występowania Działanie niepożądane Zaburzenia układu immunologicznego Częstość nieznana Reakcje nadwrażliwości (np. pokrzywka) Zaburzenia układu pokarmowego Częstość nieznana Ból w jamie brzusznej a Dyskomfort okołodbytniczy Luźne stolce a: w tym dyskomfort w jamie brzusznej, ból brzucha i ból w nadbrzuszu Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych: Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel.: + 48 22 49-21-301, fax: +48 22 49-21-309, e-mail: ndl@urpl.gov.pl Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.

Interakcje: Interakcje z żywicą kationowymienną na bazie sulfonianu polistyrenu wapnia lub sodu Przeciwwskazane jest stosowanie sorbitolu w skojarzeniu z sulfonianem polistyrenu wapnia lub sodu (podawanym doustnie/doodbytniczo): ryzyko martwicy jelita o możliwym śmiertelnym skutku. Nie należy stosować innych doodbytniczych produktów leczniczych równocześnie z Microlax, gdyż mogą zostać usunięte z przewodu pokarmowego i nie wchłonięte.

Środki ostrożności: Ostrzeżenia Skonsultować się z lekarzem w przypadku utrzymywania się objawów przez więcej niż kilka dni. Unikać stosowania przez długi okres. Leczenie zaparć z zastosowaniem produktów leczniczych stanowi jedynie dodatkowy środek względem zdrowego trybu życia:  zalecane spożywanie dużych ilości płynów i błonnika pokarmowego;  zalecana aktywność fizyczna i ćwiczenia na pobudzenie pracy jelit. Niezalecane stosowanie łącznie z innymi produktami leczniczymi Produktu leczniczego nie należy stosować w skojarzeniu z żywicą kationowymienną na bazie sulfonianu polistyrenu wapnia lub sodu (podawaną doustnie lub doodbytniczo): ryzyko martwicy okrężnicy z możliwym skutkiem śmiertelnym. Środki ostrożności  Nie zaleca się stosowania produktu leczniczego w przypadku występowania stanu zapalnego żylaków odbytu, szczeliny odbytu lub zapalenia odbytnicy i okrężnicy powiązanego z krwawieniem. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku stosowania u pacjentów ze stanem zapalnym lub owrzodzeniem jelita grubego lub cierpiących na ostre zaburzenia żołądkowo-jelitowe. 

Prowadzenie pojazdów: Produkt leczniczy nie ma wpływu lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Przedawkowanie: Nie zidentyfikowano objawów przedawkowania na podstawie analizy danych uzyskanych po wprowadzeniu produktu do obrotu oraz literatury naukowej dotyczącej stosowania doodbytniczych postaci substancji czynnych.

Ciąża: Ciąża Brak wystarczających danych i odpowiednio kontrolowanych badań dotyczących stosowania u kobiet w ciąży.Jako że produkt charakteryzuje się prawdopodobnie ograniczonym wchłanianiemogólnoustrojowym, w przypadku użycia zgodnego z zaleceniem, nie przewiduje się niekorzystnego wpływu w razie stosowania w czasie ciąży.  Karmienie piersią Nie jest wiadome, czy sodu cytrynian, sodu laurylosulfooctan i sorbitol przenikają do mleka matki. Jako że produkt charakteryzuje się prawdopodobnie ograniczonym wchłanianiemogólnoustrojowym, w przypadku użycia zgodnego z zaleceniem, nie przewiduje się niekorzystnego wpływu na noworodki/niemowlęta w razie stosowania podczas karmienia piersią.W związku z tym należy rozważać stosowanie niniejszego produktu leczniczego w czasie ciąży i karmienia piersią tylko w razie konieczności. Płodność Badania przeprowadzone na szczurach i królikach (wyłącznie sorbitol) nie wykazały wpływu na płodność.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Opinie o produkcie

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy