Produkt został zapamiętany

Biegunka

Nifuroksazyd Hasco 200mg x 12 tabl.

Nifuroksazyd Hasco 200mg x 12 tabl.
Cena: 5,98 PLN
Status: dostępny od zaraz
Ilość w magazynie:
41
Wysyłka:

w ciągu 24h

Przybliżony czas dostawy:

 3 dni

Orientacyjne koszty wysyłki
Zamknij

Punkty Poczta, Żabka - 8,99 zł

Paczkomat - 12,99 zł

Kurier POLTRAF (przedpłata) - 16,99 zł

Kurier POLTRAF (za pobraniem) - 21,99 zł

Odbiór osobisty (przedpłata) - 0,50 zł.

 Ikona przy produkcie oznacza, że wymaga on transportu

 w warunkach z kontrolowaną temperaturą (15-25℃). Kurier POLTRAF.

Dostępne formy płatności
Zamknij

Tpay - płatności elektroniczne online.
Gotówka dla kuriera za pobraniem.
Przelew tradycyjny przy zakupach online.

Opis

Nazwa: Nifuroksazyd 200 Hasco
Postać: tabl.powl.
Dawka: 0,2 g
Opakowanie: 12 tabl. (1 blist.a 12 szt.)
Skład: 1 tabletka powlekana zawiera 200 mg nifuroksazydu (Nifuroxazidum) Substancje pomocnicze o znanym działaniu: żółcień chinolinowa, lak (E 104), żółcień pomarańczowa, lak (E 110). Pełny wykaz substancji pomocniczych, patrz punkt 6.1.
Wskazania: Ostra lub przewlekła biegunka w przebiegu zakażeń bakteryjnych przewodu pokarmowego.
Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną, pochodne 5-nitrofuranu, lub na którąkolwiek substancję pomocniczą wymienioną w punkcie 6.1.
Działania niepożądane: Nifuroksazyd jest zwykle dobrze tolerowany. Mogą wystąpić reakcje nadwrażliwości objawiające się skórnymi odczynami alergicznymi. Zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych Po dopuszczeniu produktu leczniczego do obrotu istotne jest zgłaszanie podejrzewanych działań niepożądanych. Umożliwia to nieprzerwane monitorowanie stosunku korzyści do ryzyka stosowania produktu leczniczego. Osoby należące do fachowego personelu medycznego powinny zgłaszać wszelkie podejrzewane działania niepożądane za pośrednictwem Departamentu Monitorowania Niepożądanych Działań Produktów Leczniczych Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych: Al. Jerozolimskie 181C, 02-222 Warszawa, tel.: + 48 22 49-21-301, fax: +48 22 49-21-309, e-mail: ndl@urpl.gov.pl Działania niepożądane można zgłaszać również podmiotowi odpowiedzialnemu.
Interakcje: Picie alkoholu w trakcie leczenia może wywołać reakcję przejawiającą się nasiloną biegunką, wymiotami, bólem brzucha.
Dawkowanie: Dawkowanie Dorośli: 800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych. Dzieci w wieku powyżej 6 lat: 600 do 800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych. Stosować nie dłużej niż 7 dni. Sposób podawania Podanie doustne. 
Środki ostrożności: W razie podejrzenia zakażenia o uogólnionym przebiegu, należy podać antybiotyk wchłaniający się z przewodu pokarmowego lub działający ogólnie. Podczas leczenia niezbędne jest nawadnianie pacjenta oraz kontrola i uzupełnianie niedoborów elektrolitów. Jeśli biegunka utrzymuje się po 2 lub 3 dniach leczenia, należy zweryfikować stosowane leczenie oraz rozważyć nawodnienie dożylne. W przypadku nasilenia biegunki podczas leczenia należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.  Produkt leczniczy należy stosować równocześnie z zachowaniem ścisłej diety z wykluczeniem soków, surowych warzyw i owoców, pikantnych i ciężkostrawnych potraw. Produkt leczniczy zawiera lak żółcieni chinolinowej (E 104) oraz lak żółcień pomarańczową (E 110), które mogą powodować reakcje alergiczne.
Prowadzenie pojazdów: Produkt uważany jest za bezpieczny i nie powoduje zaburzenia sprawności psychofizycznej,zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. 
Przedawkowanie: Dotychczas nie opisano objawów przedawkowania produktu, jednak w przypadku świadomego lub przypadkowego przyjęcia dużych ilości produktu, należy spowodować wymioty i zgłosić się do lekarza.
Ciąża: Ciąża Z powodu braku dostatecznych danych klinicznych pozwalających ocenić działanie teratogenne lub toksyczne nifuroksazydu na płód, nie jest zalecane stosowanie produktu u kobiet w ciąży. Karmienie piersią Z powodu braku dostatecznych danych klinicznych pozwalających ocenić przenikanie nifuroksazydu do mleka kobiecego, nie jest zalecane stosowanie produktu podczas karmienia piersią.

Opinie o produkcie

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy