Witaminy dla mam

Pregna PLUS BEZ ŻELAZA dla kobiet w ciąży 30 kaps.

Nowość
Pregna PLUS BEZ ŻELAZA dla kobiet w ciąży 30 kaps.
Cena: 31,99 PLN
Status: dostępny od zaraz
Ilość w magazynie:
4
Wysyłka:

w ciągu 24h

Przybliżony czas dostawy:

 3 dni

Orientacyjne koszty wysyłki
Zamknij

Punkty Poczta, Żabka - 8,99 zł

Paczkomat - 12,99 zł

Kurier POLTRAF (przedpłata) - 16,99 zł

Kurier POLTRAF (za pobraniem) - 21,99 zł

Odbiór osobisty (przedpłata) - 0,50 zł.

 Ikona przy produkcie oznacza, że wymaga on transportu

 w warunkach z kontrolowaną temperaturą (15-25℃). Kurier POLTRAF.

Dostępne formy płatności
Zamknij

Tpay - płatności elektroniczne online.
Gotówka dla kuriera za pobraniem.
Przelew tradycyjny przy zakupach online.

Opis

Pregna PLUS BEZ ŻELAZA, dla kobiet w ciąży, 30 kapsułek

suplement diety

Informacje o produkcie

Pregna PLUS Bez Żelaza to suplement diety, zawierający starannie dobrany zestaw składników odżywczych do potrzeb kobiet w ciąży, opracowany według standardów Evidence Based Medicine.

Produkt rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników.
Zawiera rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników składniki: kwas foliowy, jod i witaminę D oraz DHA z rodziny omega – 3 [1].  

W składzie produktu Pregna PLUS® BEZ ŻELAZA zawarty jest MetaPregnaFolic® (L-metylofolian wapnia), składnik, który jest biologicznie dostępną formą folianu, dzięki czemu jest łatwiej i szybciej przyswajany.


Przeznaczenie produktu

Kobiety w ciąży

Pregna PLUS Bez Żelaza jest rozwiązaniem dla kobiet w ciąży, którym nie zaleca się suplementacji żelaza. Skład dostosowany do najnowszych wytycznych PTGiP w zakresie suplementacji żelaza dla kobiet ciężarnych.


Działanie

Składniki suplementu diety Pregna PLUS Bez Żelaza pełnią wiele istotnych funkcji w organizmie, które w sposób fizjologiczny wpływają na prawidłowy przebieg ciąży i zdrowie mamy. Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu [2]. Istnieje wiele czynników ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej i zmiana jednego z nich może mieć korzystny wpływ lub nie. Witamina D pomaga w prawidłowym wykorzystywaniu wapnia i fosforu przez organizm kobiety. Jod pomaga w prawidłowej produkcji hormonów tarczycy i w prawidłowym funkcjonowaniu tarczycy. DHA ma wpływ na rozwój mózgu i oczu płodu oraz niemowląt karmionych piersią [3].

Zgodnie ze stanowiskiem Polskiej Grupy Ekspertów w sprawie suplementacji DHA i innych kwasów tłuszczowych omega-3 w populacji ciężarnych i karmiących piersią zaleca się suplementację DHA w celu zapewnienia prawidłowych zasobów tego składnika w organizmie matki i zapewnienia prawidłowej jego dystrybucji do płodu [4]. Źródłem DHA w produkcie jest wysoko oczyszczony olej z tłustych ryb morskich otrzymywany technologią PureMaxTM.

Zalecana kompleksowa suplementacja z Pregna DHA, która umożliwia indywidualne dostosowanie ilości DHA, w zależności od potrzeb i diety.


Zalety produktu

  • Produkt rekomendowany przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników
  • Zawiera wyłącznie niezbędne składniki o udowodnionym działaniu zalecane przez PTGiP– PRODUKT BEZ ŻELAZA
  • Zawiera 2 formy kwasu foliowego, w tym biologicznie dostępną formę folianu - L-metylofolian wapnia, która jest łatwiej i szybciej przyswajana oraz nie wymaga dodatkowych przemian w organizmie i aktywności enzymu reduktazy MTHFR
  • Wysoka biodostępność DHA[5], otrzymywany z wysokiej jakości oleju w postaci trójglicerydów, dzięki technologii PureMaxTM
  • Bardzo mała, łatwa do połknięcia kapsułka

Składniki czynne

Zawartość w jednej kapsułce

% referencyjnej wartości spożycia

Kwas foliowy:

- Kwas pteroilomonoglutaminowy

- z L-metylofolianu wapnia

600 µg

400 µg

                       200 µg

300 %

Witamina D

(50 µg) 2000 IU

1000%

Jod

200 µg

133%

Olej rybi w tym:

- DHA

100 mg

50 mg

Składniki: żelatyna; olej rybi (źródło DHA); olej MCT; substancja utrzymująca wilgoć: glicerol; substancja zagęszczająca: wosk pszczeli żółty; emulgator: lecytyna sojowa; cholekalcyferol; substancja zagęszczająca: dwutlenek krzemu; przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli; barwnik: tlenki i wodorotlenki żelaza; kwas pteroilomonoglutaminowy; jodan potasu; L-metylofolian wapnia.

Sposób użycia i zawartość opakowania

Zalecana dzienna porcja: 1 kapsułka
Opakowanie: 30 kapsułek

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zbilansowanej diety jest niezbędne dla zachowania prawidłowego stanu zdrowia. Nie należy przekraczać zalecanej porcji spożycia w ciągu dnia. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych. Przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

VERCO S.A.

Ul. Skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 5 lok. 6U

01-015 Warszawa

[1] Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące suplementacji u kobiet ciężarnych, 2020 r.

[2] Rozporządzenie Komisji Europejskiej (EU) nr 1135/2014 z dnia 24.10.2014 warunki stosowania oświadczenia zdrowotnego dla kwasu foliowego – Produkt przeznaczony jest dla kobiet w wieku rozrodczym, a korzystny efekt występuje w przypadku codziennego uzupełniającego spożycia dawki wynoszącej 400 μg kwasu foliowego przez co najmniej jeden miesiąc przed poczęciem i maksymalnie trzy miesiące po poczęciu.

[3] Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA ponad zalecane spożycie 250 mg kwasów tłuszczowych omega-3 dziennie.

[4] Stanowisko Grupy Ekspertów w sprawie suplementacji DHA i innych kwasów tłuszczowych omega-3 w populacji kobiet ciężarnych, karmiących piersią oraz niemowląt i dzieci do lat 3. Standardy Medyczne/Pediatria 2010, str. 729-736.

[5] Bioavailability of marine n-3 fatty acid formulations, Prostaglandins, Leukotrienes and Essential Fatty Acids 83., 2010.

Opinie o produkcie

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy