Witaminy dla mam

Pueria Duo - 90 kaps.

Nowość
Pueria Duo - 90 kaps.
Cena: 47,89 PLN
Status: dostępny od zaraz
Ilość w magazynie:
1
Wysyłka:

w ciągu 24h

Przybliżony czas dostawy:

 3 dni

Orientacyjne koszty wysyłki
Zamknij

Punkty Poczta, Żabka - 8,99 zł

Paczkomat - 12,99 zł

Kurier POLTRAF (przedpłata) - 16,99 zł

Kurier POLTRAF (za pobraniem) - 21,99 zł

Odbiór osobisty (przedpłata) - 0,50 zł.

 Ikona przy produkcie oznacza, że wymaga on transportu

 w warunkach z kontrolowaną temperaturą (15-25℃). Kurier POLTRAF.

Dostępne formy płatności
Zamknij

Tpay - płatności elektroniczne online.
Gotówka dla kuriera za pobraniem.
Przelew tradycyjny przy zakupach online.

Opis

PUERIA DUO, ciąża od 13. tyg. + karmienie piersią.

Ilość: 90 kapsułek.

Zalecana porcja do spożycia w ciągu dnia: 3 kapsułki dziennie: 1 kapsułka z witaminami i minerałami + 2 kapsułki z DHA.

Pueria Duo to suplement diety opracowany specjalnie dla kobiet w ciąży od 13. tyg. do końca karmienia piersią.

Pueria Duo to pierwszy preparat na rynku polskim zawierający składniki rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników: kwas foliowy, witaminę D, jod, DHA1 w połączeniu z choliną - BEZ substancji wypełniających, barwników oraz konserwantów.

Ważne, Pueria Duo nie zawiera żelaza –  według najnowszych wytycznych PTGiP¹, suplementacja żelaza zalecana jest jedynie w konkretnych przypadkach, gdyż jego nadmiar może mieć niekorzystny wpływ na przebieg ciąży.

Co wyróżnia Pueria Duo suplement diety:

  • Czysty skład – bez substancji wypełniających, barwników oraz konserwantów
  • Składniki rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników: kwas foliowy, witamina D, jod, DHA¹
  • Wysoka jakość i biodostępność DHA w postaci trójglicerydów

Skład Pueria Duo powstał z połączenia wiedzy ekspertów oraz wytycznych Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników, wg których rekomenduje się suplementację: kwasu foliowego, witaminy D, DHA i jodu u wszystkich kobiet w ciąży¹. Pueria Duo zawiera dwa źródła folianów: kwas foliowy oraz jego aktywną formę: L-metylofolian wapnia, która nie musi ulegać tak wieloetapowej przemianie w organizmie do formy aktywnej, jak nieaktywny kwas foliowy. O możliwości wykorzystania kwasu foliowego przez organizm decyduje gen MTHFR, którego mutacja występuje nawet u 50% populacji¹. U osób tych skuteczność przekształcania kwasu foliowego do aktywnej postaci może zmniejszyć się nawet aż o 70%. Badania naukowe potwierdzają, że wiele osób nie w pełni metabolizuje kwas foliowy, co skutkuje zbyt niskim poziomem jego aktywnej postaci we krwi2. Ponadto, skład Pueria Duo został wzbogacony o cholinę, która przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny. Prawidłowy poziom homocysteiny ma wpływ na prawidłowy przebieg ciąży. DHA zawarty w Pueria Duo ma postać trójglicerydów, czyli taką, jaka naturalnie występuje w organizmie. Dzięki temu może być lepiej przyswajany przez organizm człowieka3. Źródłem DHA w produkcie jest wysokogatunkowy olej rybi otrzymywany opatentowaną technologią Golden Omega®, która zapewnia jego wyjątkową czystość i jakość. Ponadto ogranicza ona niekorzystny proces utleniania oleju, przez co minimalizuje rybi smak i zapach. Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników bezpiecznym źródłem DHA dla kobiet w ciąży są małe ryby4. DHA w Pueria Duo pozyskiwany jest z małych ryb anchovis o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych omega-3.

Właściwości składników:

FOLIANY biorą udział w procesie podziału komórek, przyczyniają się do wzrostu tkanek matczynych w czasie ciąży oraz pomagają w prawidłowej produkcji krwi.

JOD pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego oraz tarczycy, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego.

WITAMINA D bierze udział w procesie podziału komórek, pomaga w prawidłowym wchłanianiu i wykorzystywaniu wapnia i fosforu oraz w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Jest potrzebna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju kości u dzieci.

CHOLINA pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu wątroby, przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu tłuszczów oraz homocysteiny.

DHA – wielonienasycony kwas tłuszczowy z rodziny omega-3 przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia i funkcjonowania mózgu5, spożywany w czasie ciąży wspomaga prawidłowy rozwój mózgu i oczu u płodu i niemowląt karmionych piersi6.

1. Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologów i Położników dotyczące suplementacji u kobiet ciężarnych. Wytyczne PTGiP 07/2020. https://www.ptgin.pl/rekomendacje-1.                                                            2. Seremak-Mrozikiewicz A. i wsp. The frequency of 677C>T polymorphism of MTHFR gene in the Polish population. Archives of Perinatal Medicine 2013, 19, 12-18.                                                                                             3. Bioavailability of marine n-3 fatty acid formulations, Prostaglandins, Leukotrienes and Essential Fatty Acids 83., 2010

4. Rekomendacje Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego w zakresie stosowania witamin i mikroelementów u kobiet planujących ciążę, ciężarnych i karmiących. Ginekologia Polska 2014, 85, 395-399.                                       5. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 250 mg DHA dziennie.                                                      6. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania 200 mg DHA dziennie ponad zalecane dzienne spożycie 250 mg kwasów tłuszczowych omega-3 dla dorosłych.

Zawartość składników w dziennej porcji:

Składniki odżywcze

1 kapsułka z witaminami i minerałami

%RWS*

Kwas foliowy z:

L-metylofolian wapnia

Kwas pteroilomonoglutaminowy

612 µg

312 µg

300 µg

306%

Witamina D

50 µg (2000 j.m)**

1000%

Jod

200 µg

133%

Cholina

130 mg

-

Składniki odżywcze

2 kapsułki z DHA

%RWS*

DHA

600 mg

-

EPA

60 mg

-

*   Procent realizacji Referencyjnych Wartości Spożycia

** Jednostek międzynarodowych

Składniki kapsułki z witaminami i minerałami: dwuwinian choliny; hydroksypropylometyloceluloza (kapsułka); L-metylofolian wapnia (kwas foliowy);

kwas pteroilomonoglutaminowy (kwas foliowy); jodek potasu (jod); cholekalcyferol (witamina D).

Składniki kapsułki z DHA: trójglicerydy kwasów omega-3 z ryb (w tym DHA i EPA); żelatyna wołowa (kapsułka); substancja utrzymująca wilgoć: glicerol.

OSTRZEŻENIA I INNE INFORMACJE:

Nie przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Przy zwiększonym zapotrzebowaniu sposób użycia produktu należy skonsultować z lekarzem. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Istotne jest prowadzenie zdrowego stylu życia i stosowanie zróżnicowanej diety dostarczającej organizmowi wystarczająca ilość składników odżywczych.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA:

Produkt należy przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed wilgocią i światłem.

USP Zdrowie Sp. z o.o.

Ul. Poleczki 35

02-822 Warszawa

Opinie o produkcie

Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również

Bestseller
12,99 PLN